BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

“Alo baba, jam keq, më duhen kontrollorë”, Arian Çani zbardh telefonatën e rëndësishme të kryeministrit Rama dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm: Kjo po ndodh tani!

“Alo baba, jam keq, më duhen kontrollorë”, Arian

Arjan Çani, ka komentuar zëvendësimin e kontrollorëve shqiptarë me ata turq, gjatë orëve të vona të natës.

Sipas Çanir, Rama kërkoi urgjent ndihmën e “sulltanit” duke i’u referuar Erdoganit dhe se tashmë Shqipëria është një protektorat i Turqisë.

“Kjo është diçka që po ndodh tani në Turqi. Erdogani, pas një letre që i dërguan disa Admiralë në pension, tha kujdes të gjejnë vrimë ku të futen. Është e njëjta gjë, e pamundur të jetë koiçidencë.

Edi Rama prej vitesh, e ka të qartë se modeli politik është ai erdoganesk.

Ky as nuk po e fsheh lojën. Kulmi për momentin, arriti sot, çfarë bëri, në një moment të vështirë kur u blloku Rinasi, merr në telefon sulltanin, dhe i thotë “baba ndihmë jam keq”, “çfarë do biri im?”. Më duhen kaq kontrollorë se jam keq. Urgjent ja t’i solla…

Nëse deri dje ndokush me ndonjë humor thoshte, se jemi nën protektoratin amerikan, tashmë le ta themi, kemi hyrë nën protektoratin e qartë turk.

Ngjarja e Rinasit, për mua është, Erdogani shpëton kullën e Albcontrolit dhe Ramën”, deklaroi Çani.

Më të lexuarat