BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

Ambasada Amerikane në Tiranë jep njoftimin shumë të RËNDËSISHËM

Ambasada Amerikane në Tiranë jep njoftimin shumë të

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm, i cili bën me dije se drejtuesit më të lartë të Shërbimeve të Burgjeve Shqipëri & Kosovë kanë ndjekur një trajnim dy javor nga Departamenti i Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit dhe Luftës ndaj Drogës (INL).

“Në mbështetje të reformave në vijim të burgjeve, Departamenti i Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit dhe Luftës ndaj Drogës (INL) në Ambasadën Amerikane në Tiranë dhe Ambasadën Amerikane në Prishtinë, u bashkuan me instruktorët nga Qendra Ndërkombëtare e Trajnimit për Menaxhimin e Burgjeve (ICMTC) dhe Instituti i Menaxhimit të Burgjeve të Universitetit Sam Houston për të trajnuar drejtuesit më të lartë të Shërbimeve të Burgjeve Shqipëri & Kosovë në një kurs udhëheqjeje dyjavor virtual. Trajnimi u përqëndrua në largimin e korrupsionit dhe menaxhimin e sistemeve peniteciare që janë të mbrojtura, të sigurta, njerëzore dhe transparente - përparësitë kryesore të sundimit të ligjit që ndajnë Shqipëria, Kosova dhe Shtetet e Bashkuara”, thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Më të lexuarat