BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Politike

Ambasadori Grenell mesazh para mbërritjes në Kosovë: Ky është prioriteti kryesor i Trump

Ambasadori Grenell mesazh para mbërritjes në Kosovë: Ky

Ambasadori amerikan Richard Grenell nesër do të jetë në Kosovë për një takim së bashku me delegacionin nga SHBA për të takuar kryeministrin Avdullah Hoti.

Në themel qëndron marrëveshja e 4 shtatorit, teksa Grenell do të shkojë dhe në Serbi, por dhe në Greqi e Izrael.

Pikërisht para vizitës së nesërme, Grenell ka dërguar një mesazh të fortë ku thotë se implementimi i marrëveshjes së 4 shtatorit është prioritet kryesor i administratës së Presidentit Donald Trump.

Nga pala e Kosovës ka pasur debate se Serbia e ka shkelur ose do shkelë disa pika të marrëveshjes, siç janë fushata e mosnjohjes ndaj Kosovës si dhe hapja e ambasadës në Jeruzalem.

”Zbatimi i marrëveshjes së bërë nga Kosova dhe Serbia është një përparësi kryesore për Administratën Trump. Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë!”- shkruan Grenell.

Më të lexuarat