BREAKING NEWS

Pas skandalit të 'Fake News'-i i porositur nga këshilltari i Metës, reagon menjëherë Rama, ia numëron një nga një Presidentit: Më e neveritshmja është që plehrat i'u hodhën në fytyrë...

Pas skandalit të 'Fake News'-i i porositur nga këshilltari
x

Politike

Ambasadori i BE video- konferencë me kreun e opozitës, kërkesë të fortë Bashës pasi Shqipëria mori dritën jeshile për negociatat

Ambasadori i BE video- konferencë me kreun e opozitës,

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka njoftuar se ka zhvilluar sot një video- konferencë me kreun e opozitës, Lulzim Bashën.

Soreca thotë se ka diskuatuar me Bashën negociatat me BE, ndihmat e BE për tërmetin dhe koronavirusin në Shqipëri.

”Bisedë e mirë Lulzim Bashën sot në bisedimet e pranimit pas javës së kaluar nga Këshilli Europian.Ne e kuptuam rëndësinë e reformave të bëra nga Shqipëria për të marrë dritën e gjelbër dhe u pajtuam që ato duhet të vazhdojnë duke pasur parasysh mbledhjen e parë ndërqeveritare. Përpjekja e gjithë kësaj shoqëria  do tu duhet bashkëpunimi dhe monitorimi i opozitës.Ne folëm gjithashtu për mbështetjen e Bashkimit Evropian për Shqipërinë në luftën e vazhdueshme kundër koronavirusit dhe në përpjekjet e rindërtimit pas tërmetit të nëntorit të kaluar.”- shkruan Soreca në postimin e tij.

Më të lexuarat