BREAKING NEWS

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21 Janarit dhe komunikon vendimin e rëndësishëm (VIDEO-LIVE)

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21
x

Politike

Ambasadorja e Holandës takon kreun e SPAK, zbrdhet detajet çfarë është diskutuar mes dy diplomatëve të lartë

Ambasadorja e Holandës takon kreun e SPAK, zbrdhet detajet

Ambasadorja e Holandës në Tiranë Guusje Korthals Altes, ka zhvilluar sot një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja.

Sipas njoftimit të Ambasadës, shkruhet se qëllimi i takimit mes diplomates holandeze dhe Krajës ka qenë funksionimi i plotë i Prokurorisë Speciale.

Gjithashtu, zonja Guusje Korthals Altes e ka uruar kreun e SPAK dhe për emërimin e tre anëtarëve të rinj, që u betuan dje te Meta, prokurorët Sotir Kllapi, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

Si kreu i SPAK dhe ambasadorja e Holandës kanë rënë dakord për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë midis autoriteteve shqiptare dhe holandeze.

Më të lexuarat