BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Politike

Ambasadorja Kim jep mesazhin shumë të rëndësishëm për shqiptarët

Ambasadorja Kim jep mesazhin shumë të rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në kujtim të tërmetit tragjik të 26 Nëntorit, të vitit të kaluar.

Kim shkruan në shqip fjalët “krah për krah”, ndërsa thekson se si aleatë, SHBA dhe Shqipëria do të jenë gjithmonë bahskë.

“Ne i kujtojmë të humburit në tërmetin një vit më parë. Ne falënderojmë ata që kanë punuar për të rindërtuar nga shkatërrimi. Ne solidarizohemi me ata që ende po luftojnë. Si miq dhe aleatë, SHBA dhe Shqipëria, do të jemi gjithmonë bashkë - #KrahPerKrah - sidomos në kohë të vështira”, shkruan Kim.

Më të lexuarat