BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Politike

Ambasadorja Kim në një rrëfim ndryshe, zbulon cila pjesë e Shqipërisë i pëlqen më shumë

Ambasadorja Kim në një rrëfim ndryshe, zbulon cila pjesë e

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një intervistë televizive ku ka bërë një rrëfim ndryshe.

Zyrtarja e lartë amerikane ka treguar se në bashkëpunim me ambasadën suedeze po zhvillojnë një projekt për restaurimin e kalasë së Durrësit, pasi u dëmtua nga tërmeti.

Ambasadorja Kim tregoi se më shumë i pëlqen veriu i Shqipërisë, pasi është rritur në male dhe tha se çdo fytyrë e veriorëve i ngjasonte me familjarët dhe të afërmit e saj.

“Jemi në Durrës sepse kemi një projekt të rëndësishëm rreth ruajtjes së Kulturës. Në 2019 ishte një tërmet I tmerrshëm dhe kalaja Durrësit u dëmtua, së bashku me ambasadën Suedeze po punojmë që ta ristaurojmë.

E kam të vështirë të përgjigjem sepse familja ime është nga malet dhe sa herë shkoj në veri mendoj se jam në shtëpi. Mendoj se malësorët janë njësoj në gjithë botën dhe më pëlqen të shkoj atje. Në verë më pëlqen të shkoj në të gjitha vendet e jugut, e kam të vështirë të zgjedh nga vendet e jugut, por më pëlqen shumë Himara. Oqeani, deti janë shumë të bukur, nuk kam parë kurrë det aq të pastër e të kripur si atje. Edhe 50 miqtë e mi që kanë ardhur e kanë pëlqyer.

Edhe në Amerikë është njësoj si Shqipëria, çdo vend është i bukur.

Këtë vit ne festojmë 100 vjetorin mes dy shteteve., jemi shumë të afërt dhe kjo është marrëdhënie speciale. Kur jam në Shqipëri më duket se jam në shtëpi, dhe kur shoh fytyrat e veriorëve më duket se po shoh familjen time. Nga ushqimet shqiptare më pëlqen flija, nëse njëri ta ofron po tregon shumë dashuri për ty.

I uroj të gjithëve gëzuar ditën e Pavarësisë dhe uroj që amerikanët dhe Shqiptarët të vazhdojnë të jenë të afërt me njëri-tjetrin.”

 

Më të lexuarat