BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

Ambasadorja Vlahutin: BE, mundësi të mëdha financimi për bashkitë

Ambasadorja Vlahutin: BE, mundësi të mëdha financimi për

Në ambientet e Qendrës së Informimit të BE-së në Tiranë u zhvillua sot seminari i parë i Rrjetit të Koordinatorëve Lokalë të BE-së ku u fol për mundësitë dhe projekte nga të cilat mund të përfitojnë bashkitë.

Ambasadorja Romana Vlahutin tha se Bashkimi Europian ofron mundësi të mëdha për zhvillimin e bashkive. Vlahutin në fjalën e saj u shpreh se BE-ja ofron mundësi të mëdha financimi që nga projektet që kanë të bëjnë me artet, deri tek furnizimi me ujë. Për këtë, Vlahutin u bëri thirrje të pranishmëve që të fokusohen më shumë tek puna kërkimore, ndërsa tha se Shqipëria tani është në një pikë të rëndësishme sa i përket përfitimit të fondeve nga Bashkimi Europian.

Në këtë kuadër, shefja e Delegacionit të BE-së në Shqipëri u kërkoi Koordinatorët Lokalë që të evidentojnë edhe problematikat e vogla në njësitë lokale por që i shërbejnë qytetarëve.

Më të lexuarat