BREAKING NEWS

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit të Dick Martyt për krime nga UÇK, e cilëson të pabazë dhe kërkon të hartohet një i ri, tërbohen serbët

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit
x
BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x

Politike

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron

I ftuar në MCN TV, gazetari Robert Papa foli edhe për çështjen e inceneratorëve ku tha se sa për përket fakteve të nxjerra nga LSI ato nuk janë të reja por gjithsesi mbeten skandaloze.

Gazetari shtoi se në këtë çështje është përfshirë edhe Veliaj

“Këto që kanë dalë nga LSI nuk janë të reja, ata njerëz janë dënuar. Janë fakte skandaloze, por nuk mendoj se ka një shqiptar që nuk e di që ka korrupsion. Pasdiskutim asgjë nuk kalon pas firmën e sekretarit të përgjithshëm të Ramës. Në këtë batak është dhe Veliaj.

Se kuptoj pse këtu nuk ka kufizim mandati.

Nuk jemi vend i varfër jemi vendi i vjedhur. Shelli ka ardhur nuk paguan asnjë taksa. Pasuria është e të gjithëve. Kemi naftë krom.

Nuk e shoh ashtu, mbase kanë problemet e veta, se ka pasur dosje në SPAK për kryemadhin. Skandal janë këto që një çift pensionistësh paska një kopani 30 mln euro. Berisha është i vetmi që i thotë. Një nga ato pensionista qenka kushëri me një nga ministrat e Ramës. Nëse do ndodhte jashtë shtetit minimumi do jepte dorëheqjen ministri i sferës. Duket sikur ai që vjedh më shumë duket më i zoti. Prishja e raportit të vlera është gjëja më e tmerrshme. Oligarkët nuk janë vlera e Shqipëri por ai qytetari, shqiptari i thjesht.

Është një lloj protokolli nëse kanë informacion që mund të ketë dhunë ambasada nuk del. Fakti që s’ka dalë ka të bëjë me mos vajtjen e Ramës në Amerikë. 

Kabllot prej kohësh nga Tirana në Ushington janë denigrues për Ramën. Amerikanët nuk falin”, tha Papa.

 

Më të lexuarat