BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Amerikanët po luajnë hapur”, Arjan Çani bën parashikimin e radhës: DASH do të shpallë Ilir Metën “non-grata” ndërkohë që...

“Amerikanët po luajnë hapur”, Arjan Çani bën

Mbrëmjen e sotme gazetari, Arjan çani ka deklaruar se SHBA do të shpallë non grata presidentin Ilir Meta duke qenë në detyrë. Sipas Çanit ata tashmë nuk i fshehin më gjërat, por po luajnë hapur.

“Nëse amerikanët morën vendim për Berishën nuk e kuptoj pse nuk duhet ta marrin për Metën. Berisha dhe Meta të dy bashkë janë anatemuar dhe i janë hedhur publikut si një qenie e vetme politike me qëllim të përbashkët. Po të ndjekësh logjikën e komunikimit publik Meta dhe Basha për Ramën dhe jo vetëm janë bashkë. Por unë kam një parashikim tjetër. Ju do ta merrni vesh sa të mbërrijë në kushtetuese çështjen. Amerikanët do ta shpallin non grata Metën duke qenë president dhe kjo do jetë perla. Ata nuk e fshehin më lojën, po luajnë hapur”, tha Çani.