BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x

Politike

Anëtarësimi në NATO, Kodheli: Standardizimi i çdo elementi, parimi i punës sonë

Anëtarësimi në NATO, Kodheli: Standardizimi i çdo
Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli përmes një postimi në rrjetin social Facebook bën me dije se standardizimi i çdo elementi është kriter dhe parim i punës.
 
Kodheli shprehet se zëvendësimi i armatimit që deri dje FARSH kanë pasur në përdorim, duhej të zëvendësohej me një armatim i cili plotëson të gjitha kriteret dhe standardet e vendosura në Aleancë.
 
Shkrimi i plotë i Mimi Kodhelit
 
Jemi anëtare të NATO-s dhe në Aleancë një nga kriteret e punës së përbashkët është standardizimi i çdo element, i cili është edhe parimi i punës sonë.
 
Si rrjedhojë dhe zëvendësimi i armatimit që deri dje FARSH kanë pasur në përdorim, duhej të zëvendësohej me një armatim i cili plotëson të gjitha kriteret dhe standardet e vendosura në Aleancë.
 
Ky ishte vetëm fillimi i zëvendësimit të “simbolit të rebelëve” anembanë botës me një armë të re, profesionale dhe shumë herë më cilësore se AK-47, i cili ka më shumë se 50 vjet që nuk prodhohet më. 
 
 

Më të lexuarat