BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Politike

Analisti Ben Andoni komenton skandalin e ‘McGonigal’: Rama është i implikuar, duhet të përgjigjet në Parlament, por do që të fitojë ...

Analisti Ben Andoni komenton skandalin e ‘McGonigal’: Rama

Gazetari dhe analisti Ben Andoni ka komentuar skandalin e ish zyrarit të arrestuar të FBI, Charles McGonigal dhe përfshirjes në këtë çështje të kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Në një intervistë në studion e Panorama TV, Rama tha se për shkak të procedurave të hetimit që do të zgjasin në SHBA, Rama do fitojë kohë sepse kjo cështje do venitet siç po harrohen tani edhe një ndër aferat që ka denoncuar opozita dhe është në hetim nga drejtësia, ajo e inceneratorëve.

Ndërsa për mungesat e kryeministrit në Parlament, për të mos dhënë përgjigje për këtë çështje, Andoni tha se Rama do që të fitojë kohë deri kur McGonigal të ballafaqohet me akuzat dhe faktet.

Nga ana tjetër gazetari dhe analisti theksoi se institucionet e pavarura shqiptare duhet të reagonin për këtë çështje, pasi përmendja e emrit të kryeministrit Rama në aktakuzën amerikane, nuk është pak.

Deklarata e Ben Andonit në intervistën në Panorama TV:

Përpara udhëtimeve të tij, në Parlament ai njeri duhet t’i përgjigjet, duhet të jetë prezent përballë shqetësimeve shumë të mëdha që ka vendi. Duket që Rama do të fitojë kohë, për ecurinë që do marrë cështja McGonigal në SHBA.

Në fillimjavë McGonigal do dalë në gjykatë, e nuk deklarohet ende fajtorë, kur do përballen provat atëherë do shihet deri ku ka shkuar e sa implikohet kryeminstri e adminstrata jonë. Rama do të fitojë kohë, akoma kjo cështje është larg vendit tonë, por deri sa emri i kryeministrit parqitet nuk është larg fare, 14 herë nuk është pak është një mal.

Ne kemi institucione të pavarura të cilat duhet të flisin për paratë, që nga deklarimet e zotit Rama, të këshilltarëve të tij e me radhë. Nuk ka ndodhur, tregon se tek ne problemi është shumë më i madh.

Rama nuk ka frikë se ka cdo institucion e kontrollon, ka pushtet të plotë në vendin tonë, është i implikuar por nëse kjo çështje zgjat pafund me procedurat në SHBA, ai fiton kohë.

Do venitet interesi se Shqipëria përcjell nga njëri skandal në tjetrin.
Pothuajse po harrohet fare inceneratorët, janë harruar fare cështje të tjera madhore, pjesa e Portit të Durrësit.

Kjo kohë ka fashitur problemaikën e administratës sonë, arrogancën e zotit Rama dhe problematikat e mëdha, ligje në parlament që shqyrtohen në kohë rekord e kjo është dhimbja më e madhe për mua.

Më të lexuarat