BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

"Përse Edi Rama e mban Blendi Klosin në qeveri?", analisti Genc Burimi del me deklaratën e fortë, habit edhe me atë që thotë për Pandeli Majkon: Më vjen keq që e mbylli karrierën shumë shpejt!

"Përse Edi Rama e mban Blendi Klosin në qeveri?", analisti

Analisti Genc Burimi u shpreh sot në emisionin ‘Breaking’ se Blendi Klosi mund të cilësohet si i vetmi përfaqësues i kastës së vjetër në qeverinë Rama, duke mos harruar këtu Pandeli Majkon dhe mbase dhe Erion Braçen.

Sipas Burimit, një nga arsyet se përse Rama e mban Blendi Klosin në qeveri është se ai është përfaqësues i asaj që cilësohet si kasta e vjetër e PS-së.

“Është i vetmi në këtë qeveritare që përfaqëson kastën e vjetër, që është një nga elefantët e vjetër të PS-së, të gjithë u zhdukën. Edhe pse është i ri në moshë, duhet ta pranojmë. Mendoj se Klosi i duhet Ramës për ti thënë PS se je akoma në qeveri”, tha Burimi.

Ndërsa e ka cilësuar si të dobët, madje deri në dështim të plotë ministrinë e Shtetit për Dipasorën, e drejtuar nga Pandeli Majko.

“Më tepër si ministër shteti për Diasporën shqiptare, ai ishte ministër shteti për diasporën iraniane, pasi aty ka qenë më tepër i pranishëm. Nuk arriti të bëjë dot asgjë për diasporën shqiptare, ishte një ministri si ajo që u krijua për Arben Ahmetajn. Majko e mbyll karrierën shumë shpejt dhe për këtë më vjen keq”, ishte batuta Burimit.

Më të lexuarat