Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Analisti i njohur e thotë troç: Ky është gabimi më i madh i Arta Markut si kryeprokurore

Postuar: 13/11/2019 - 22:52

Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” u shpreh se Arta Marku ka bërë disa gabime në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.Minxhozi u shpreh se Arta Marku nuk ka arrestuar politikanë të nivelit të lartë, edhe pse në vend ka pasur disa ngjarje të rënda kriminale në kohën që Marku ishte në krye të institucionit të akuzës.

“Zonja Marku siç e nisi me të përkohshme, duhet ta mbarojë si e tillë. Ajo e ka provuar se ishte kalimtare. Natyrisht se e ka një sfidë të vështirë sepse lëviz në erëra të forta, mund të krijojë edhe simbol që i ri rri mirë zyrës. Gabimi i Arta Markut ka bërë gabimin e mëparshëm, duke bërë pakt mos-sulmimin ndaj politikanëve. Pra, si kryeprokurore ajo në disa ngjarje ajo më shumë nuk ka hyrë sesa ka marrë risqe. Ajo në këtë pikë është si kryeprokurorët më herët, nuk ka sulmuar në nivele të larta politike”, tha Minxhozi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 15:28

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë mbledhjen e ardhshme ditën e enjten datë 12 Dhjetor 2019, ora 12:00.

Postuar: 11/12/2019 - 14:41

Pas dëshmisë së kreut të KEd, Ardian Dovrani në prokurori dhe deklaratës që dha më pas për mediat

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Prokurori i ri i Përgjithshëm, Olsian Çela ka pasur një vizitë të veçantë sot në zyrën e tij të r

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar sot 29-vjetorin e themelimit të kës

Postuar: 11/12/2019 - 14:10

Ish-deputeti i PD-së Genc Pollo shprehet se sot demokratët kanë rolin kyç në një tjetër kthesë hi

Postuar: 11/12/2019 - 14:01

Në përfundim të marrjes në pyetje në Prokurori, pas kallëzimit që i ka bërë Presidenti Meta, kreu