BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x
BREAKING NEWS

Berishës i vijnë sinjale të këqija, prokuroria në presion nga amerikanët për arrestimin e tij, dyshi i ambasadës vizitë blic në selinë e PD

Berishës i vijnë sinjale të këqija, prokuroria në
x

Politike

Analisti i njohur: Ju tregoj pse Sali Berisha po e dëmton Partinë Demokratike!

Analisti i njohur: Ju tregoj pse Sali Berisha po e dëmton Partinë

Analisti Enton Abilekaj ka folur për zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike.

Ai është shprehur se opozita e vendit tonë nuk mund të ketë një kryetar ‘non grata’,

Abilekaj theksoi se e drejta për ta votuar ekziston, por arsyeja e dëmton, pasi sipas analistit e drejton elektoratin gri si një font antiamerikan.

“Nuk arriti të shndërrohet në lider të PD, i duhet një betejë e fituar dhe Basha nuk e pati këtë mundësi. Është lideri historik i PD-së. Demokratët e shohin si një kryetar që s’ka fituar asnjë betejë dhe një lideri që ka fituar disa beteja. Në PD është akoma Sali Berisha dhe ai është vendimmarrës. Dalja e tij me zë dhe figurë më shumë e dëmton se sa e ndihmon. Mënyra se si Basha po vepron, i jep të drejtë Berishës. E drejta për ta votuar ekziston, arsyeja e dëmton. Berisha drejton elektoratin gri, i sheshon të gjitha mosmarrëveshjet, por është e pamjaftueshme. Duke u drejtuar si një font antiamerikan, nuk mund të ketë një mbështetje të PD-së. Nuk mund të ketë një kryetar ‘non grata’”, tha Abilekaj në Open.