BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Politike

Analisti i njohur paralajmëron ndyshime drastike në Partinë Socialiste: Ky është një lajm i mirë, ja çfarë po përgatit Rama

Analisti i njohur paralajmëron ndyshime drastike në Partinë

Analisti i njohur Mentor Nazarko, lajmërimin e Asamblesë së Partisë Socialiste më 12 qershor, e sheh si një shkëputje të Ramës nga e kaluara dhe kalimin në një hap tjetër, në atë të modernizimit të vendit.

“ Rama po përpiqet, që ndërsa historia u tregua bujare me të duke i dhënë një mandat të tretë, do të përpiqet të jetë në lartësinë e këtij gjesti, sepse historia vlerëson atë që është më i zoti. Ai përpiqet të bëjë atë që pritet prej tij, që të ngrihet në lartësinë e detyrës, që mandatin e tetë do e përballojë me energji të re. Do të ngrihet mbi grupet e interesit, që për shkak të statuskuosë kanë krijuar lidhje me krimin, për shkak të kontrollit të PS, Rama do të përpiqet që të shkëpusë lidhjet me këto grupe, që kanë mundësuar fitoren e tij në qarqe të caktuara. Ai do ta hapë partinë drejt qendrës, e të nxjerrë Shqipërinë nga periudha e tranzicionit. Ky është një lajm i mirë. Brenda mesazheve që tha, ka ngjashmërinë me zhvillime në Ballkan, që konfirmoheshin të njëjtët udhëheqës. Por Rama do të përpiqet të jetë një lider Evropian. Intervistën e sotme, ai ka thënë që Shqipëria është një terren pro Evropian, e s’ka vend për fuqi të treta. Ai do të përpiqet të kapërcejë veten, të lë një gjurmë tjetër në këtë mandat të tretë historik të tij, duke u ndërlidhur jo thjesht me vepra të mëdha kulturore. Ekonomia në këto dy mandate kanë bërë hapa modernizues, por s’kanë qenë koherente. Shoqëria shqiptare i vlerësoi këto hapa në zgjedhjet e fundit të 2021”, tha Nazarko.

 

Më të lexuarat