BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Politike

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret

Gazetari Ben Andoni ka folur lidhur me të ardhmen e LSI në skenën politike.

Andoni besonte në tkurjen e LSI dhe kjo vinte sepse nuk kishte njerëz mjaftueshëm për të ecur përpara. Ai përmendi këtu edhe manipulimin që LSI u bënte të rinjve dhe se i dukej e gabuar që kjo rini me ambicie politike nuk dinte të dilte prej kësaj gjendje por po ktheheshin si militantët e dikurshëm.

“Besoj që LSI është drejt tkurrjes për shkak edhe të infrastrukturës humane. Duhet të kishin qenë më shumë prezentë në Bashki dhe të çlirojnë energji më shumë për të nxjerrë njerëz më shumë, që është e pamundur. Momentin kur ke pushtetin ke dhe shansin të përfitosh sepse nuk mund t’i mbash njereëzit me lugë të zbrazët siç po bën LSI. Problemi i parë do jetë me Metën që s’do ketë shumë kohë deri në zgjedhjet lokale. Unë e quaj aventurë dhe atë kthimin e tij nga posti i Presidentit në mëtues të kryetarit të bashkisë, do ishte ulje e valencës së tij. Mua më shqetëson diçka, që LSI ka pretenduar se është partia e të rinjve. Më vjen keq për mënyrën se si manipulohen të rinjtë. Mua më bën përshtupje se si kjo rini e tanishme me ambicie politike dhe modele më të mira politike nuk i del përballë kësaj retorike të lodhshme që ka Monika, tha Andoni

Më të lexuarat