BREAKING NEWS

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni konfirmon: "Imazhe autentike", këtu janë alienët

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni
x

Politike

Analisti i njohur tregon skenarin “e fshehtë”, nxjerr zbuluar Lulzim Bashën

Analisti i njohur tregon skenarin “e fshehtë”, nxjerr zbuluar

Analisti Plator Nesturi tha se lëvizja e fundit e kryedemokratit Basha për mosnjohje të zgjedhjeve dhe shpallja e misionit për mbledhjen e provave që faktojnë vjedhjen e votave është një mënyrë për të tërhequr vëmendjen nga lëvizja kundër tij brenda PD.

Sipas tij, kontributi real i momentit për PD është të pranojë zgjedhjet e më pas të merret me problematikën.

“Gjatë këtij mandati nga PD kemi pasur braktisje të institucioneve, në historinë e politikë botërore nuk ka ndodhur që një parti që ka braktisur sistemin të fitojë zgjedhjet. PD nuk ka vetëm problemin e humbjes së zgjedhjeve, PD nuk ka ditur të kërkojë falje te elektorati i vet. PD është e paqartë me strategjinë, do bëjë një tur për të mbledhur prova për vjedhje të votave, po më pas”, tha analisti në emisionin Ilva Now.

Më të lexuarat