BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Analisti i njohur zbulon lëvizjen "e fshehtë" të kryeministrit: Kë do të zgjedhë Rama në kabinetin e ri qeveritar...

Analisti i njohur zbulon lëvizjen "e fshehtë" të

Analisti i njohur Neritan Sejamini bën analizën e tij, për kabinetin e ri qeverisës, në mandatin e tretë të Partisë Socialiste.

Sejamini thekson se gratë që ka zgjedhur, si Belinda Balluku apo Ogerta Manastirliu janë të pëlqyera, pasi kanë komunikim të mirë me publikun.

Megjithatë, shton se “ai do ta ndryshojë qeverinë aq shpesh, sa nuk ka rëndësi fare”.

Ai e sheh si zgjedhjen e duhur “largimin e disa politikanëve nga kabineti dhe zëvendësimi me figura larg korrupsionit”. “Qeverinë e parë, që e sulmuan dhe u bënë shënjestër e opozitës, Rama i spostoi dhe solli kryesisht gra, që janë më të qeta. I japin një natyrë që të jetë sa më pak e shënjestruar nga opozita dhe besoj se këtë do të ruajë. U largua nga figura që tërheqin skandale dhe mori figura më të qeta, kryesisht gra”, thotë analisti për Open.

Më të lexuarat