BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Politike

Analisti 'zbërthen' deklaratat e presidentit: Ilir Meta e pranoi sot me gojën e vet që...

Analisti 'zbërthen' deklaratat e presidentit: Ilir Meta e pranoi

Analisti Plator Nesturi se dalja e parë për mediat e kreut të shtetit, Ilir Meta, pas shkarkimit nga parlamenti vërtetoi edhe një herë përfshirjen e tij në politikë.

Sipas analistit, pavarësisht toneve të ulura që përdori sot Meta, ai e pranoi vetë se ka shkelur paanshmërinë politike, teksa siç tha, u shfaq si një opozitar i vetmuar.

“Sot u paraqit një Ilir Meta ndryshe, me tone më të qeta, por nuk e besoj të ketë reflektuar dhe kjo duhej nga fjalimi që mbajti. Nga njëra anë e prezanton veten si kreu i shtetit, por nga ana tjetër, duke e quajtur regjim mazhorancën del në pozicionin e kryeopozitarit. Kjo lloj dileme tregon se vendimi për shkarkimin nga parlamenti është i saktë. Pra, vet presidenti e pranon që ka shkelur anshmërinë. Sot dukej një Ilir Meta shumë i vetmuar, pasi në deklaratën e vet për shkarkimin e presidentit opozita nuk e ka përmendur për asnjë çast, duke folur vetëm për institucionin e Presidencës”, tha Nesturi tha për Euronews Albania.

Më të lexuarat