BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Analisti "zbërthen" deklaratën e Ambasadës Amerikane: Ja mesazhi që i dha deputetëve të grupit Bardhi

Analisti "zbërthen" deklaratën e Ambasadës Amerikane:

Analisti Ergys Mërtiri ishte tha se deklarata e Ambasadës Amerikane ku thuhej që aktorët e politikës duhet të rishikojnë me kujdes qëndrimet e tyre pranë personave të shpallur “non grata”, ishte e njëjtë me atë të ambasadores Kim, e cila paralajmëroi se “do të hani bar” nëse mbështesni Berishën. Mërtiri tha se amerikanët ripërsërisin të njëjtin qëndrim, në mënyrë që opozitarët të mos gënjejnë veten se nëse Berisha do bëhet kryetar i PD, Amerika do të ndryshojë qëndrim.


“Amerikanët ripërsëritën të njëjtin mesazh që kanë dhënë gjithmonë. Ata kanë një qendrim shumë të thjeshtë në gjykimin tim, të paktën formalisht korrekt dhe komod për ta.  
Ata thonë ne nuk ju vendosim juve kushte se kush të drejtojë, zgjidhni kë të doni, por ne kemi vendosur që partneritet me Sali Berishën  ne nuk bëjmë. Ju bëni çfarë të doni nëse doni të rrini me Sali Berishën vazhdoni.

Ky është një përkthim ndryshe i asaj që tha Yuri kim që po zgjodhët Sali Berishën “do hani bar”. Këto gjëra këta i përsërisin, pasi Sali Berisha natë e ditë gënjen shqiptarët dhe thotë se sa ta marr unë  këtë, do qëndrojë qëndrim Amerika, ndaj Amerika e përsërit”,-tha analisti Ergys Mërtiri.

 

Më të lexuarat