BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

Analisti i njohur: Lulzim Basha duhet të na e tregojë njëherë si ka arritur të blejë dy vila! Merkel 16 vjet kancelare e Gjermanisë, erdhi dhe iku me një apartament

Analisti i njohur: Lulzim Basha duhet të na e tregojë

Analisti i njohur Ilir Yzeiri, u shpreh se Lulzim Basha duhet të na e tregojë njëherë si ka arritur të blejë dy vila.

“Nuk ka fuqi për ti çuar deri në fund gjërat. Është karakterizuar gjithmonë nga veprime të vogla. Nuk duhet të harrojmë që në kohën kur ka qenë në opozitë, pasurimi i tij ka qenë i pajustifikuar. Ai duhet të na e tregojë si ka rritur të blejë dy vila. Edhe nëse i ka marrë me qira dy vila, në perceptimin e përgjithshëm, një politikan që futet në një lojë të tillë, nuk është një politikan i pastër. Nuk mund të lesh një banesë me 300 mijë metra katrorë dhe të marrësh me qira”, tha ai.

Më tej përmend ish-kancelaren gjermane, Angela Merkel, që sipas tij, edhe pas 16 vitesh në qeveri, po jeton në një apartament të thjeshtë.

“Nëse do të ishte mendim proletar, unë do të isha komunisti i parë që përkrah Angela Merkel. E nisi karrierën e saj 16 vite në krye të Gjermanisë, në një apartament 76 metra katrorë. E nisi dhe e mbylli aty”, u shpreh ai për Top Talk.