Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Anastas Angjeli në krye të KLSH-së? Flet për herë të parë Ilir Meta

Postuar: 11/02/2019 - 11:56

Prej disa ditësh burime për Gazetën “SOT” kanë bërë të ditur se Presidenti Ilir Meta po projekton si kandidat të radhës në krye të KLSH mikun e tij, deputetin socialist Anastas Angjelin, i cili është një ndër deputetët më të pasur në Shqipëri.

Në lidhje me këtë fakt Presidenti Meta është pyetur nga gazetarët gjatë një prononcimi për mediat.

“A do të jetë Anastas Angjeli propozimi i radhës, pas Viktore Tushës dhe Bahri Shaqirit?”, u pyet nga gazetarët.

Ilir Meta nuk ktheu një përgjigje të drejtpërdrejtë, por u shpreh se roli i tij si President synon forcimin dhe zbatimin e ligjeve në vend.

“Jam i bindur se të gjitha propozimet e Presidentit synojnë forcimin e institucionin të pavarura, forcimin e sundimit të ligjit në vend dhe jo të sundimit të shumicave”, tha Meta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 22:56

Kur kanë mbetur edhe disa orë nga protesta e opozitës ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela. Sipas tij nesër do të shohin të gjithë shqiptarët partnerin e tyre të madh, Shetet e Bashkuara të Amerikës.

Postuar: 15/02/2019 - 22:08

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj thotë se kupa është mbushur dhe protesta e ditës së nesërme është

Postuar: 15/02/2019 - 21:45

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla shprehet se populli e njeh shumë mirë se kush është

Postuar: 15/02/2019 - 21:01

Opozita e bashkuar ka thirrur qytetarët në protestën e së shtunës (16 shkurt), në atë që e quan

Postuar: 15/02/2019 - 20:34

Vetëm pak orë përpara protestës së opozitës në Tiranë, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi jep

Postuar: 15/02/2019 - 20:32

Ish-zv.minsitri i qeverisë së Edi Ramës, Taulant Muka deklaron se  ai nëse do të ishte në

Postuar: 15/02/2019 - 20:21

Ish-funksionar i lartë policie dhe sot deputet i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu foli sonte në