BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Politike

Andi Bushati: Rama përdori McGonigalin e korruptuar për nevojat e tij politike vendore, ja skandalet që shkruajnë gazetat më të mëdha të Amerikës për liderin e selisë rozë

Andi Bushati: Rama përdori McGonigalin e korruptuar për nevojat e tij

Analisti Andi Bushati ka folur për aferën Rama-McGonigal dhe procesin gjyqësor për korrupsion që po zhvillohet në ShBA kundër ish-agjentit të kundërzbulimit të FBI-së dhe lidhjet e tij me kryeministrin shqiptar.  Bushati u shpreh se shqiptarët nuk kanë pse të presin të dhëna të tjera që faktojnë korruptimin e Charles McGonigal nga Edi Rama pasi ne dimë që ish-agjenti i FBI-së ka marrë 225 mijë dollarë për të goditur opozitën duke ofruar dokumente nga zyra e kryeministrit shqiptar. "Ne dimë se gazetat më të mëdha të Amerikës që kryeministri shqiptar e ka përdorur ish-agjentin e korruptuar të FBI-së McGonigal për nevojat e tij politike vendore dhe për të goditur opozitën”, tha nder tjera.

“As nuk kemi çfarë të marim vesh më shumë as na duhet të marrim vesh më shumë sepse ne me aq sa dimë, e kemi të provuar se McGonigal është një agjent i korruptuar i FBI-së i cili është korruptuar nga njerëz shqiptarë të cilët kanë dashur t’i shërbejnë pushtetit të Edi Ramës për të goditur opozitën në Shqipëri. Pra në pikturën e madhe aq sa na duhet ne e kemi. Ne dimë që McGonigal ka marrë 225 mijë dollarë për të goditur opozitën duke ofruar dokumente nga zyra e kryeministrit shqiptar. Këtu kemi të bëjmë me një skandal që para të pista përdoren për të korruptuar njerëz në Amerikë për të goditur rivalët potencial të kryeministrit. Ç’ka do që të merret vesh më pas është e parëndësishme në raport me atë që dimë tani. Ne dimë se gazetat më të mëdha të Amerikës që kryeministri shqiptar e ka përdorur ish-agjentin e korruptuar të FBI-së McGonigal për nevojat e tij politike vendore dhe për të goditur opozitën”, tha ai 

 

Më të lexuarat