Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ankesat e shumta të maturantëve, reagon Nikolla: Kemi vënë në funksion një sistem të ri, ja kur dalin fituesit!

Ankesat e shumta të maturantëve, reagon Nikolla: Kemi vënë në funksion një sistem të ri, ja kur dalin fituesit!

Postuar: 06/09/2016 - 19:52

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka deklaruar sot se tashmë ka një sistem të ri për ankesat e maturantëve, që e bën më të lehtë zgjedhjen.
 
Në një prononcim pasditen e sotme, Nikolla njoftoi gjithashtu se më 20 shtator do të dalë edhe lista e fituesve.
 
“Kemi vënë në funksion një sistem të ri. Sistemi i ri e bën më të lehtë zgjedhjen. Universitetet i kanë bërë publike kriteret. Kush mendon se i është shkelur e drejta, të bëjë ankesë. Në datën 20 shtator do të dalë lista e fituesve. Garantojmë transparencë dhe paanshmëri. Sistemi që po aplikojmë është më i drejti dhe transparenti”, tha Nikolla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:05

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit sërish.

Postuar: 18/11/2019 - 21:58

Grida Duma ka deklaruar se investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe pë

Postuar: 18/11/2019 - 21:56

Neritan Ceka në emisionin “360 Gradë” e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi

Postuar: 18/11/2019 - 21:44

Kreu i shtetit, Ilir Meta hodhi përsëri akuza të forta ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani, për

Postuar: 18/11/2019 - 21:41

 “Lu më ka kërkuar falje dhe thoshte se i deziformonte PS-ja”, kështu ka deklaru

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, pohoi se presidenti Ilir Meta duhet ta kishte shpërndarë parl