Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ankimoi vendimin e KLP-së që e skualifikoi në garën për kryeprokuror, Gjykata e Apelit cakton datën për padinë e Lulzim Alushaj

Postuar: 09/10/2019 - 16:19

Gjykata e Apelit ka vendosur datën 16 tetor në orën 10:30 për të zhvilluar seancën e ankimit të vendimit të dhënë nga KLP, për kandidatin për kryeprokuraor Lulzim Alushaj.

Alushaj kandidati i skualifikuar në garën për kryeprokuror ka dorëzuar në Gjykatën e Administrative të Apelit një akimimin për vendimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë që e përjashtoi nga gara më 2 tetor ku kërkonte shfuqizim të vendimit të datës 25 shtator që e skualifikon atë nga gara për kryeprokuror.
 
Relatore në këtë seancë do të jetë Bernina Kondi. Në garë për postin e kryeprokurorit, janë kryeprokurorja aktuale Arta Marku, Olsjan Çelaj dhe Fatjona Memçaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 18:03

Nënkryetari i PD Edmond Spaho ka denoncuar dy raste të rënda, ku shtëpitë e qytetarëve janë dëmtuar nga tërmeti, ndërsa thotë se ndihma nga qeveria Rama nuk ka qenë askund për shkak se ata kanë qenë simpatizantë të PD

Postuar: 12/12/2019 - 18:03

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish për pasojat që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit.

Postuar: 12/12/2019 - 17:36

Durrësi, Vora dhe Shkodra janë aktualisht pa një kryetar Bashkie, pasi Valbona Sako dha dorëheqje

Postuar: 12/12/2019 - 17:30

Kryeministri Edi Rama gjatë bisedës me të moshuarin Sefer Poçi, ka mbetur i impresionuar.

Postuar: 12/12/2019 - 17:22

Pavarësisht insistimit të kryeministrit Edi Rama, kryedemokrati Lulzim Basha refuzoi pandërprerë

Postuar: 12/12/2019 - 17:06

Pas lajmit se dosja e kreut të Partisë Demokratike për lobimin rus, ka shkuar në Gjykatë, ka reag

Postuar: 12/12/2019 - 16:53

Ish deputeti i PD-së Luçiano Boçi shprehet se pas paketës antishpifje, Rama po synon të krijojë p