BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

Apeli i Yuri Kim për ‘5 qershorin’, Rama i shmanget pyetjes së gazetarit: Mos t’ua ulim nivelin në…

Apeli i Yuri Kim për ‘5 qershorin’, Rama i shmanget pyetjes

Kryeministri Edi Rama, pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë dhe Asamblenë e Partisë Socialiste, në një komunikim për mediat komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.

Dy ditë më parë Kim i rikujtoi kryeministrit Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha marrëveshjen e 5 qershorit, ndërsa i bëri me dije se Shtetet e Bashkuara do të mbështesin gjithmonë Shqipërinë, por janë udhëheqësit pala përgjegjëse.

Në fjalën e tij, Rama nuk iu përgjigj pyetjes duke u shpreuhr se për ambasadorët flet kur është me ta, kurse në Vlorë duhet të flasë për ngrohjen globale.

”Për ambasadorët flas kur jam me ta. Në Vlorë do flasim për ngrohje globale. Nejse Vlora është qendra e botës. Mos ta ulim nivelin e tyre në Vlorë,”- tha Rama.

 

Më të lexuarat