BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x

Politike

Aplikacioni ‘Aktivisti’/ ‘Shpërthen’ Berisha, i bën thirrjen e fortë Zuckenbergut dhe Elon Musk

Aplikacioni ‘Aktivisti’/ ‘Shpërthen’ Berisha, i

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se aplikacioni “Aktivisti” i Partisë Socialiste, është një aplikacion terrorist që kërcënon administratën.

Berisha i bëri thirrje Mark Zuckenbergut dhe Elon Musk të mbyllin këtë program nga rrjetet sociale.

Berisha tha se maxhoranca po përpiqet që t’i bëjë të pamundur opozitës qëndrimin në Parlament dhe sipas tij në këtë institucion komandojnë ata që ai i quan banditë të PS-së.

“I shkuan me raport për Saimir Tahirin, por çfarë tha ai. Këto sjanë gjë tha ai. Por kur erdhi dosja nga Italia, ai tha se shqiptarët janë të mësuar me gjyqet komuniste. E mori dhe e çoi trafikantin në Shtëpinë e Bardhë. Kishte mbrojtjen e George Soros. Ajo është ideologjia e drogës. Kemi një mijë motive për të vazhduar revolucionin tonë deri në fitore. Po ta ndiqni Parlamentin ju, po të lexoni rregulloren, vetëm gangsterë dhe rugëçër mund të sillen në atë mënyrë në këtë institucion.

Ka vendosur aty një njeri që me tenderin e parë që bëri u bë me vilë dhe e urdhëron të bëjë çfarë do ai. Ai kërkon që ne të ikim nga Parlamenti, por ne nuk jemi nga ata që ikim. Deputetët aty nuk janë deputetë. Ata përcaktojnë rregulla që nuk janë askund. Çfarë është Taulant Balla? Është njeriu i cili që në rininë e tij është marrë intensivisht me trafik prostitucioni, duke nxjerrë në Konsullatat në Bukuresht pasaporta për Moldavet. Fatos Nano në vend që t’i tregonte letrat e mori këshilltar. Ky njeri e komandon sallën e Parlamentit. Ky njeri komandon SKAP-in. E keni çdo 3 ditë në lokale me prokurorë të SKAP-it. Parlamenti do të funksionojë dhe ne aty do të qëndrojmë me të gjithë forcën tonë, sepse Parlamenti është i shqiptarëve.

Do bëhemi gati në çdo rast, Parlamenti do të funksionojë brenda dhe jashtë. Parlamenti është trashëgimi kombëtare, është shtyllë. Duhet të marrim çdo masë. Opozitë do të thotë sakrificë. Unë kam besim të plotë, se i madh dhe i vogël, do të ngrihemi në një betejë që do u japë fitore të sigurtë. T’u rikthejë shqiptarëve të drejtën për të votuar të lirë. I patë aktivistët, terroristët. Aplikacioni i terrorizmit dixhital. I bëj thirrje Zuckenbergut, Elon Musk, të shkëpusin çdo lidhje me këtë aplikacion. Aplikacion talebanez që terrorizon adminidtratën”, është shprehur Berisha.

Më të lexuarat