BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Politike

"Arben Kraja merr rrogë 8,000 euro", revoltohet Myslim Murrizi: Nëse ka frikë, le të qërohet

"Arben Kraja merr rrogë 8,000 euro", revoltohet Myslim Murrizi:

Ish-deputeti Myslim Murrizi thotë se ndërkombëtarët kanë harxhuar shumë për shqiptarët dhe për drejtësinë, duke marrë rastin e kreut të SPAK. Ai tha se Arben Kraja ka një rrogë mujore prej 8,000 eurosh dhe ruhet me roje e ka makinë zyrtare.

Nisur nga akuzat e fundit ndaj SPAK, se vepron pas urdhrave të Ramës dhe Ballës, ish-deputeti tha se nëse Arben Kraja ka frikë të bëjë punën e tij atëherë “le të qërohet”.

“Këta janë kokrra hajdutësh edhe pse lyejnë kokën me bojë. Se shoh që një pjesë thonë pse nuk vijnë të rinjtë. Të rinjtë që lyhen me bojë dhe lëpihen me ambasadorë nuk bëhen. Kanë dështuar plot 32 vite në vendin tonë.

Në politikë ka hajdutë dhe nëse këtu funksionin drejtësia pa urdhrin e Ramës dhe Ballës, mos belbëzojë Kraja ku i flasin këta, se kanë harxhuar qindra miliona ndërkombëtarët dhe shqiptarët sepse merr 8 mijë euro në muaj Arben Kraja dhe ka roje e makina. Nëse ka frikë të qërohet nga aty”, u shpreh Myslim Murrizi në “Ora e Betit”.

Më të lexuarat