Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arben Malaj: Thelbësore në programin qeverisës duhet të ishin taksat

Arben Malaj: Thelbësore në programin qeverisës duhet të ishin taksat

Postuar: 11/09/2013 - 18:33

Ish ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste në studio televizive  e ka cilësuar ‘pabesi’ përqendrimin e opozitës tek premtimet elektorale të PS, pasi sipas tij programi qeveris kalon në disa hapa para se të dërgohet në Parlament për miratim.

“Forcat politike kanë programin e tyre politike. Dokumenti i dyte është programi elektoral dhe me ardhjen në pushtet është programi qeverisës. Po ti shohësh këto 3 dokumenta, programi qeverisës i ka këto dokumenta. Programi qeverisës është i ndërthurur. Fakti që opozita fokusohet tek premtimet ka të bëjë me pabesi.

Duke qenë se në programin elektoral pati premtime të caktuara për uljen e taksave, për skemën e shëndetësisë dhe bujqësinë duket se situata ekonomike është e pamundur të plotësohen në mënyrë të menjëhershme dhe të gjitha. Por, kjo nuk ka pse ta dëmtojë mazhorancën. Elementi thelbësor në program duhet të ishin taksat. Më rëndësi është që të tregohet jo vetëm se mazhoranca plotëson premtimet, por me rëndësi dhe për biznesin”, tha Malaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr