BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Arben Ristani ironizon deklaratat e Ramës: Shpresoj që Basha të mos jetë astronauti i parë

Arben Ristani ironizon deklaratat e Ramës: Shpresoj që Basha të

Gjatë seancës së sotme plenare, kryeministri Edi Rama, deklaroi se qeveria ka në plan të dërgojë në hapësirë dy satelitë deri vitin e ardhshëm.

Këto deklarata janë komentuar me ironi nga ish sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, se austronauti i parë mund të jetë Basha.

“PD ka dominuar jetën politike shqiptare në 30 vitet e pluralizimit politik. Është një parti e madhe e cila i ka kapacitetet të eci para, pavarësisht krizës së lidershipit. Ka një krizë por është vetëm e lidershipit.

Sot që ka nisur një lëvizje, baza dhe PD është e bashkuar dhe iniciativa për të mbledhur kuvendin është 80% e bashkuar në rang kombëtar.

Deklaratën e Ramës që po përgatitet për misonet hapsinore, uroj që austronauti parë të mos jetë zoti Basha duke qenë se gjatë kësaj kohe kanë qenë sëbashku”, tha Ristani me ironi.

Më të lexuarat