Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arben Ristani mesazh të koduar Lulzim Bashës

Postuar: 15/09/2019 - 18:02

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani kërkon një opozitë të përgjegjshme, atdhetare dhe të vendosur për të fituar përballë kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputeti demokrat kërkon që opozita shqiptare të marrë shembull nga ajo ruse dhe turke për të mundur Edi Ramën.

Ristani shkruan:

"Kete jave, ne Rusi, ka patur zgjedhje lokale. Opozita ka aritur te fitoje 19 nga 20 zona te Moskes. Partia e presidentit Vladimir Putin humbi 13 nga zonat elektorale qe kishte pasur. Pak kohe me pare edhe Turqia reagoi fuqishem ndaj regjimit autokratik te Erdoganit.

Opozita e atjeshme ariti te fitoje edhe ne Ankara dhe ne Stamboll. Rama mender, me breke neper kembe, nuk ka asnje shans te trembe nje opozite te pergjegjshme, atdhetare dhe te vendosur per te fituar".

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:04

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën, bëhet publike dhe shkresa zyrtare që deputetët demokratë i kanë drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu si rrallë ndonjëherë ka folur në “Ftesë në 5&r

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupi

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë

Postuar: 14/10/2019 - 18:45

Katër shtete të tjera të BE-së kanë dhënë aprovimin që të haapen negociatat me Shqipërinë.