BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Arben Ristani zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Bashës dhe Ramës

Arben Ristani zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Bashës dhe

Deputeti Arben Ristani tregon se kryeministri Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha duan të krijojnë idenë sikur janë armiq dhe në konflikt me njëri-tjetrin.

“Në Kuvend ishte një vendimmarrje e rëndësishme që kishte të bënte me një shtim të borxhit publik me 700 mln euro. Bashës i ka rrëshqitur toka nën këmbë dhe  është paraqitur tek Rama si një njeri që ka si ta ushqejë. Rama e mbante me qofte herë pas here, por tani ai nuk ka më interes dhe thotë që duhet të  luftojmë bashkë. Ne jemi me një forcë politike, nëse PD s’do kishte filluar lëvizjen. Ata janë bashkë, ata e bëjnë këtë që të tërheqin vëmendjen e opinionit publik. Shihni fjalorin, qeshin duke këmbyer batuta dhe e gjitha kjo është që kanë qëllim tjetër, të largojnë vëmendjen nga tema e nxehtë që është në parlament. Basha nuk i duhet më se ka filluar lëvizja në PD dhe nuk do ta mbajë më me qofte. Basha ka kohë që nuk merret me statutin, si ai leninisti i vogël që do të barazohet me partinë. Bëjnë lojë me batuta gjoja për të treguar sikur ka tension mes tyre”, tha Ristani në Open,