BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë në Uashington, ambasada amerikane del me njoftimin urgjent: Ka udhëhequr hetimet dhe ndjekjet penale të nivelit të lartë për korrupsionin publik

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë
x
BREAKING NEWS

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/ “Zbërthehet” Floresha Rasha dhe flet me emra konkret, tregon se si rekrutohen shqiptarët dhe kush është i përfshirë: Na jepnin ...

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/
x

Politike

Arian Çani “zbërthen” Sali Berishën: Katër arsyet se pse po organizon protestën me 7 korrik

Arian Çani “zbërthen” Sali Berishën: Katër

Protesta e 7 korrikut në analizën e gazetarit Arian Çani, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” bëhet për katër arsye politike dhe jo vetëm.

Çani vë në krye faktin numër 1, sipas së cilit Sali Berisha, i bën këtë organizim për të treguar simbolikisht se është rikthyer në krye të PD-së.

“Unë mendoj se arsyeja e parë se pse Berisha e bën këtë protestë është një lloj simbolike se unë jam rikthyer në krye të PD-së, dhe ka menduar si interesante si të lindur spontanisht në takim që ishte e shoqërisë civile, pra atje lindi, pra Berisha e bën se unë jam rikthyer në krye të PD, pra një akt simbolik ky.

Tani e dyta, është kjo se Saliu, nuk mund ta imagjinoj veten pa dal para turmës, ai përveç se e ka pasion të dali të flasë para turmës, njeriu, ka nevojë edhe për pak stërvitje të zërit, refleksi si ka humbur, por i duhet zëri për ta testuar. 

I treti duhet testuar militantët  e vet, të shohin ku janë ata që e votuan, do vijnë apo jo, dhe motivi i katërt, është forcë provuese ndaj atyre që e shpallën non-grata”, tha Çani.

 

Më të lexuarat