BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Arian Curri zbulon skenarët që po luhen në prapaskenë: Pse ambasadorja Yuri Kim nuk reagoi për arrestimin e Vangjush Dakos

Arian Curri zbulon skenarët që po luhen në prapaskenë: Pse

Arrestimin e ish-kryebashkiakut të Durrësit, analisti Arian Curri e sheh si “tymnajë” për lirimin e Sajmir Tahirit nga burgu.

Në Top Story, Curri renditi disa “skenarë” për arrestimin e Vangjush Dakos, për të cilin tha ra në rrjetë njësoj si Lefter Koka, pasi “u përdor për të fituar zgjedhjet nga qeveria”.

Curri tha se në darkën që u zhvillua mbrëmjen e djeshme në ambasadë mes kryeministrit Rama dhe ambasadores Kim, kryesocialisti e “shet” si sukses arrestimin, por vë në pikëpyetje mos reagimin e diplomates amerikane, e zotuar për “peshqit e mëdhenj”.

“Nuk e shikoj si fitore të banorëve, por spektakël i niveleve të  larta. Ka muaj dhe vite që hetohet Dako, pse nuk u arrestua më herët. Për nderin e fundit që t’i bënte maxhorancë të fitoheshin zgjedhjet në Durrës. A ngjan rasti i Dakos me Lefter Kokën që u përdor për të fituar zgjedhjet. Vetëm disa ditë pas lirimit të Sajmir Tahirit për shmangie vëmendje që SPAK-u bën rrokadë. Liruam Sajmir Tahirin dhe arrestuam Vangjush Dakon. Tani që flasim në ambasadë po hahet një darkë mes kryeministrit dhe ambasadores Kim. A mos ndoshta Rama i thotë mos u mërzit, ja arrestuam Vangjush Dakon, non grada, drejtësia jon e re po i arreston këta. Nëse dikur filmat paraprinin realitetin, tani realiteti paraprin filmin. Shko në polici, e ke me perde derën e Drejtorisë. Kjo drejtësi është me regji. Unë po bëj një pyetje, pse Dako arrestohet pas zgjedhjeve vendore? Pse ambasadorja nuk e përshëndeti Dakon siç ka bërë me arrestimin e peshqve të mëdhenj. I ka përdorur Rama dhe tani lëshon, është bërë edhe me zotin Lefter Koka. I përdor i thot SPAK prit edhe pak, në momentin që të rrezikon ekzistencën, i lëshon. Mund t’i prishë fabulën e drejtësisë së re. I përdor si limon dhe mbasi i shtrydh i heq", deklaroi Curri.