BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Arjan Çani tregon ku gaboi Ben Ahmetaj: Shkeli në dërrasë të kalbur, kërcënoi në publik...

Arjan Çani tregon ku gaboi Ben Ahmetaj: Shkeli në dërrasë

Gazetari Arjan Çani insiston në idenë se beteja e Ahmetajt zhvllohet në dy fronte, juridik dhe politik.

I ftuar në “Top Story” me Grida Dumën, Çani tha se Ahmetaj është “peshk i vogël” sepse nuk ka asnjëlloj peshe elektorale, sidoqoftë lufta ndaj tij është politike sepse shkeli në dërrasë të kalbur kur kërcënoi Ramën në publik.

Duma: Le ta vijojmë si zinxhir të logjikës tënde. Më mirë të jetë koka e situatës i ndëshkuar dhe dënuar apo një si Alda Klosi.

Çani: Grida, unë preferoj më mirë “100 të fajshëm në liri sesa një të pafajshëm në burg”. Kjo është universale për një njeri që do të mbrojë te drejtën. Duhen gjetur prova për dënimin e “peshqve” të mëdhenj. Nëse gjenden prova për Alda Klosin, le të gjenden edhe për “peshqit e mëdhenj”. Sepse pastaj kemi të bëjmë me një dënim politik.

Duma: Pikërisht, këtë jemi duke diskutuar.

Çani: Deri në këto momente unë nuk mund ta them këtë gjë dhe as ti nuk mund ta thuash. Nuk e di kush mund ta thotë.

Çani: Përderisa ne jemi përballë një tendence që SPAK-u po avancon ngadalë, kemi vetëm disa prova e-maili të Klodian Zotos, hoteli, udhëtimet etj. etj… por nuk kemi asnjë akuzë për inceneratorët, jemi ende në fazën e dyshimeve. Nëse më pyet “Arjan pse ndodh kjo?”- unë të them që është politike. Arben Ahmetaj për mua ka shkelur diku në një dërrasë të kalbur në raport me eprorin e vetë.

Vetëm deklarata që ka bërë me “Ramsin” kur tha: “Unë i këshilloj të bëjë kryeministrin jo gjykatësin sepse gjykatësi nuk është kaq e thjeshtë për t’u bërë, “Ramsi” iu përgjigj: “Shqyqyr që jam kryeministrër sepse po të isha gjykatës do të ishte shumë më keq për ca e ca”. Direkt atë ditë kontroll në Hamallaj.

Duma: Ky është që interpretimi i asaj shprehje…

Çani: Problemi është këtu Grida, ne jemi duke parë peshqë të vegjël sepse…

Duma: Zv. Kryeministri nuk është peshk i vogël tashmë, le të biem dakord.

Çani: Është o është… I vogël është në nivel elektoral, nuk ka vlerë fare. Ama “dora” ai ka pasur, të merr ty, më merr mua, merr Anilën. Nuk ka asnjë vlerë pse ne jemi zv.kryeministër sot. Me “dora” flas për “të gjatin”, “Sulltanin”.

Duma: Ta garantoj që të zgjidhesh zv.kryeministër një farë kontributi duhet ta kesh.

Çani: Prandaj të thash, i ka bërë shërbimet apo jo? Ajo që po ndodh në SPAK do të na i provojë këtë gjë. Pra, Ben Ahmetaj, “Tigri” ka shkelur në dërrasë të kalbur apo jo? Unë mendoj që po, ka shkelur sepse po të mos të shkelte nuk do të shkonte puna deri këtu.

 

Më të lexuarat