Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Politike

“Armando Duka e Koço Kokëdhima po bëjnë partinë e po u mohojnë shqiptarëve...”, shpërthen Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Duhen ca të vërteta!

“Armando Duka e Koço Kokëdhima po bëjnë partinë

Zv.kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer nga kreut të FSHF-së Armado Duka dhe kreut të partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima.

Sipas Braçes, PS është e vetmja parti që ka investuar por sportin, kurse Duka nën tutelën e Kokëdhimës po bëjnë partinë e tyre dhe po iu mohojnë shqiptarëve sportin.

Postimi i plotë:

LEKE, LEHTESI, ZVILLIM PER SPORTIN,

JO LEKE, LEHTESI, ZHVILLIM PER TREGETARIN E SPORTIT!

Kur Armando Duka e Koco Kokedhima po bejne partine e po u mohojne shqiptareve futbollin, ate futboll qe luhet e gjuhet me topin e ketyre,

duhen ca te verteta;

E para, kjo e #PS eshte qeveria e vetme ne 30 vite qe:

- ka financuar masivisht sportin;

- rikthehu edukimin fizik, sportiv ne shkolla bashke me mesuesit e mbetur rrugeve;

- vendosi standardin qe cdo shkolle e re apo qe rikonstruktohet ka palestren e terrenet sportive te saj,

jane qindra te tilla ne 3 vitet e fundit;

E dyta, kjo e #PS eshte e vetmja qeveri qe ka ndertuar stadiume, qendra olimpike, vepra pas 40 vitesh per sportin;

E treta, kjo e #PS eshte e vetmja qeveri ne 30 vite qe ka miratuar nje pakete te plote per sportin,

qe ben te mundur

Hyrjen e sportit ne kapitalizem,

ja jep klubet sportive kapitalit privat duke transferuar aksionet e shtetit, bashkive;

Dhenien klubeve sportive te aseteve publike pa afat;

Ul ne 6% TVSH per investimet ne keto asete sportive apo kudo;

Garanton financim nga pushteti vendor me kushtin qe te deklarojne rroga sportistesh mbi 100 mije leke;

Ben zero:

tatimin mbi rrogat e futbollisteve per 2 vite;

taksen e pasurise per ndertesat sportive;

TVSH per ndihmat, sponsorizimet ne paisje sportive e te mjekesise sportive;

Per sponsorizime deri ne 5% te Fitimit, llogarit 3 here me shume shpenzim te zbritshem;

Legjitimon Karten e Tifozit e ndeshkon ashper dhunen ne sport;

Me specifikisht;

FSHF -se kjo qeveri i ka vene ne dispozicion dy prona me vlere maramendese ne kryeqytet;

Pronen mbi te cilen u ndertua stadiumi Qemal Stafa,

PRONEN ME VLERE TREGU 60 MLN EURO KU U NDERTUA FEDERATA ME E SHTRENJTE NE VEND!

(presidenti i vogel duhet ti thote nje fjale presidentit te madh te partise se nuk e dekreton).

Tani, dua ti pyes presidentet e Liges qe e drejton vartesi i Armando Dukes dhe e tutelon brutalisht Koco Kokedhima:

EDHE SA DO PRANONI QE GAREN TA ORGANIZOJE ARMAND DUKA, GJYQTARET TI CAKTOJE ARMAND DUKA E REZULTATET SPORTIVE TI VENDOSE AI?

Per parate;

EDHE SA DO PRANONI QE TE DREJTEN TELEVIZIVE TUA SHESE ARMAND DUKA NE BIZNESIN E TIJ?

Jo per gje por qeveria vendosi ta merrni ju 100%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEKE, LEHTESI, ZVILLIM PER SPORTIN, JO LEKE, LEHTESI, ZHVILLIM PER TREGETARIN E SPORTIT! Kur Armando Duka e Koco Kokedhima po bejne partine e po u mohojne shqiptareve futbollin, ate futboll qe luhet e gjuhet me topin e ketyre, duhen ca te verteta; E para, kjo e #PS eshte qeveria e vetme ne 30 vite qe: - ka financuar masivisht sportin; - rikthehu edukimin fizik, sportiv ne shkolla bashke me mesuesit e mbetur rrugeve; - vendosi standardin qe cdo shkolle e re apo qe rikonstruktohet ka palestren e terrenet sportive te saj, jane qindra te tilla ne 3 vitet e fundit; E dyta, kjo e #PS eshte e vetmja qeveri qe ka ndertuar stadiume, qendra olimpike, vepra pas 40 vitesh per sportin; E treta, kjo e #PS eshte e vetmja qeveri ne 30 vite qe ka miratuar nje pakete te plote per sportin, qe ben te mundur; Hyrjen e sportit ne kapitalizem, ja jep klubet sportive kapitalit privat duke transferuar aksionet e shtetit, bashkive; Dhenien klubeve sportive te aseteve publike pa afat; Ul ne 6% TVSH per investimet ne keto asete sportive apo kudo; Garanton financim nga pushteti vendor me kushtin qe te deklarojne rroga sportistesh mbi 100 mije leke; Ben zero: tatimin mbi rrogat e futbollisteve per 2 vite; taksen e pasurise per ndertesat sportive; TVSH per ndihmat, sponsorizimet ne paisje sportive e te mjekesise sportive; Per sponsorizime deri ne 5% te Fitimit, llogarit 3 here me shume shpenzim te zbritshem; Legjitimon Karten e Tifozit e ndeshkon ashper dhunen ne sport; Me specifikisht; FSHF -se kjo qeveri i ka vene ne dispozicion dy prona me vlere maramendese ne kryeqytet; Pronen mbi te cilen u ndertua stadiumi Qemal Stafa, PRONEN ME VLERE TREGU 60 MLN EURO KU U NDERTUA FEDERATA ME E SHTRENJTE NE VEND! (presidenti i vogel duhet ti thote nje fjale presidentit te madh te partise se nuk e dekreton). Tani, dua ti pyes presidentet e Liges qe e drejton vartesi i Armando Dukes dhe e tutelon brutalisht Koco Kokedhima: EDHE SA DO PRANONI QE GAREN TA ORGANIZOJE ARMAND DUKA, GJYQTARET TI CAKTOJE ARMAND DUKA E REZULTATET SPORTIVE TI VENDOSE AI? Per parate; EDHE SA DO PRANONI QE TE DREJTEN TELEVIZIVE TUA SHESE ARMAND DUKA NE BIZNESIN E TIJ? Jo per gje por qeveria vendosi ta merrni ju 100%.

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Më të lexuarat