BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Politike

Arrestimet për “Inceneratorët”/ Këlliçi zbardh prapaskenat dhe bën deklaratën e fortë: Rama zgjidhte kush do të shkojë në burg, nëse SPAK do të bëjë drejtësi...

Arrestimet për “Inceneratorët”/ Këlliçi zbardh

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka folur në një emision televiziv në lidhje me lirimin e Alqi Bllakos nga qelia. Këlliçi tha se, kemi të bëjmë me një drejtësi të kontrolluar.

Sipas deputetit, qëkur është bërë ndalimi i ish deputetit Bllako dhe ish ministrit Lefter Koka, e kanë ditur që është një proces i orkestruar nga Rama.

Deputeti tha se, ishte pikërisht Rama ai që zgjidhte se kush do të shkojë në burg, se kush do të sakrifikohej dhe partia do t’i qëndrojë pas.

Ndër të tjera, Këlliçi shprehet se nëse SPAK do të bëjë drejtësi, të nisë nga kryeministri Edi Rama. 

“Qëkur ne kemi pasur Komisionin Hetimor të Inceneratorëve, Bllako ka qenë i ftuar për të dëshmuar dhe nuk ka dëshmuar pasi ai ishte nën cilësinë e të pandehurit nga SPAK. Fjalët qarkullonin që atëherë që të gjithë ato që po shkojnë para drejtësisë, po shkojnë për shkak se kemi të bëjmë me një drejtësi të kontrolluar. Padyshim që këto do të amnistohen, do të bëjnë pak muaj burg ose 1 vit burg dhe ishte pikërisht Rama ai që zgjidhte se kush do të shkojë në burg, se kush do të sakrifikohej dhe partia do t’i qëndrojë pas. Qëkur është bërë në fakt ndalimi i Bllakos dhe i Lefter Kokës, apo i anëtarëve të KVO për rastin e Fierit dhe të Elbasanit, ne e kemi thënë se ky është një proces i orkestruar nga Edi Rama sepse nuk është Bllako personi që ka hartuar dhe ndjekur këtë proces. Nëse SPAK do të bëjë drejtësi, aty janë personat përgjegjës, fillon me Edi Ramën”, tha Këlliçi.