BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Politike

Arrestimi i agjentit të FBI, Berisha plas skandalin: Ish-agjenti Neza dhe ish-zv/ministri Duçka i dhanë 225 mijë USD nga Rama, biznesmeni përdor emailin e qeverisë

Arrestimi i agjentit të FBI, Berisha plas skandalin: Ish-agjenti Neza dhe

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi se kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar në rrugë të tretë ish-agjentit të arrestuar të FBI, 225 mijë dollarë nëpërmjet ish-agjentit të shërbimit sekret shqiptar, Agron Neza, që jeton në Nju Xhersi të SHBA dhe ish-zv/ministrit të Energjisë, Dorian Duçka, të cilët përmenden në dosjen hetimore të ish-agjentit të arrestuar të FBI, Charles McGonigal si “personi A” dhe “personi B”. Në një deklaratë për mediat, kreu i “Foltores” akuzoi Duçkën se është biznesmen mafioz që ka punuar prej 4 vitesh në një konglomerat kinez të energjisë, e cila po hetohet tashmë nga SHBA dhe Kina. Madje, Berisha shtoi se Rama dhe vëllai itij, Olsi Rama kanë flutuar me avionë privatë “charter” në Kinë, që siguroheshin nga Dorian Duçka. Jo vetëm kaq, por ish-kryeministri thelloi akuzat ndaj biznesmenit Duçka se ka akses në adresën zyrtare të Shqipërisë në komunikimet elektronike me e-mail. “Është zbuluar se Edi Rama, nëpërmjet Agron Nezës, i ka dorëzuar Charles McGonigal 225 mijë dollarë në një dorë. 80 mijë dollarë në një dorë tjetër, sipas medieve. McGonigal ka përfaqësuar një nga bosët e mafies ruse, Oleg Deripaska, i cili ose për të cilin ka lobuar te Edi Rama. Çfarë është Dorian Duçka? Është një mafioz i punësuar si drejtor për katër vite në një konglomerat energjetik kinez. Ju kujtohen avionët që merrnin Edi Ramën dhe Olsi Ramën që i çonin në Pekin? Ato i sillte drejtor Duçka. Kjo kompani është në hetim të thellë në Kinë dhe SHBA njëkohësisht. Dorian Duçka, sipas FBI, qëndron në paradhomën e kryeministrit. Ai përdor e-mailin dhe adresën qeveritare. Sipas hetimeve të FBI, përdor e-mail qeveritar të Shqipërisë dhe adresë të qeverisë së Shqipërisë”, deklaroi fillimisht Berisha.