BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Arrestimi i Fredi Belerit prapavijë politike? Reagimet e opozitës dhe palës greke, ligjvënësja e PS zbardh prapaskenat: Nëse ka shkelur ligjin do dënohet, SPAK do të...

Arrestimi i Fredi Belerit prapavijë politike? Reagimet e opozitës dhe

Ligjvënësja e PS, Anila Denaj në një intervistë për Panorama Tv ka komentuar arrestimin e kryebashkiakut të zgjedhur në zgjedhjet lokale të 14 majit në Himarë, Fredi Belerit ku tha se nëse ky i fundit ka shkelur ligjin dhe vërtetohen akuzat për blerje votash atëherë ai duhet të dënohet.

Lidhur me akuzat e opozitës së arrestimi i Belerit është politik dhe reagimet e palës greke, Denaj tha se palët duhet të lënë SPAK që të flasë dhe se vendi ynë do të ndjekë të gjitha procedurat ligjore.

Në Himarë fitoi koalicioni ‘BF’ por kryebashkiaku i zgjedhur ndodhet pas hekurave.

Himara nuk është zonë minoritare, por Shqipëri. Individët që vijnë nga forcat politike mund të jenë përfaqësues të minoritetit dhe përballen me ligjin kur kanë procese të jashtëligjshme. Nëse Beleri është kapur në flagrancë dhe vërtetohet, ka shkelur ligjin. Nuk lidhet nëse është kryetar i zgjedhur me votë, por shkelja e ligjit do dënonte njësoj si qytetar i thjeshtë dhe kryebashkiakët.

Arrestimi sipas opozitës është politik, por ka pasur reagime dhe nga Greqia. A lidhet ky arrestim me prapavijë politike?

Ne të gjithë duhet të presim SPAK të flasë, nuk dua të bëj mbrojtje dhe ti përgjigjem opozitës. Do flas pasi të reagojnë organet kompetente, të njëjtën gjë duhet të bënin dhe palët.

Ne jemi një shtet sovran dhe do ndjekim të gjitha procedurat ligjore.

Më të lexuarat