Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës, paralajmëron Paloka: Po na fusni në luftë për ekzistencë

Postuar: 18/03/2018 - 16:08

Nënryetari i grupit të PD, Edi Paloka në një reagim lidhur me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës të zgjedhur nga e djathta, thotë se nuk kërkojmë që drejtësia të mos bëjë detyrën, por sipas tij për të njëjtat akuza të majtët janë të lirë, ndërsa opozitarët në burg. Paloka thotë se Rama kërkon të kap drejtësinë për dy arsye “të shpëtoj veten dhe kriminelët rreth tij si dhe ta përdorë atë si mjet represioni ndaj opozitës”. Deputeti i PD, e mbyll reagimin me një paralajmërim të fortë.  

“Drejtësinë nuk e pengojmë, po ta harrojnë ramballët se do të mbyllim gojën e ulim kokën duke lejuar që drejtësia e kapur të përdoret si arma e fundit për eliminimin e opozitës. Ti bëjnë mirë llogaritë para se te na fusin në një luftë për ekzistencë...”. Kryebashkiaku i Lezhës, Frrokaj u arrestua dy ditë më parë me akuzën e tjetërsimin të pronës përmes falsifikimit së bashku me 11 zyrtarë të tjerë, ndërsa 11 janë në kërkim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 23:01

Nazarko Po vlerësonte politikën e jashtme të Ramës. Duke argumentuar marrëdhëniet e mira Shqipëri-Greqi dhe Maqedoni.

Postuar: 26/04/2018 - 22:27

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i ftuar mbrëmjen e kësaj të enjte në ‘Opinion’, ka deklaruar se nëse kryeministri dhe politikanët shqiptar duan që të çelen n

Postuar: 26/04/2018 - 22:05

Me Lulzim Bashën në krye, Jozefina Topalli është e bindur që Partia Demokratike nuk vjen dot në pushtet.

Postuar: 26/04/2018 - 22:04

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka folur përpara opinionistëve për gjendjen aktuale e politikës në Shqipëri, ndërsa nuk ka munguar edhe një deklar

Postuar: 26/04/2018 - 21:58

Gazetarët Çani dhe Dyrnjaja janë përfshirë në një debat të ashpër në emisionin 360 gradë.

Postuar: 26/04/2018 - 21:55

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, tha se opozita ka denoncuar, madje edhe lidhjet e krimit me politikën dhe në fund janë kërcënuar edhe deputetët e saj.

Postuar: 26/04/2018 - 21:50

Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla, pas kthimit nga vizita zyrtare në Gjermani ka përsa i përket çështjes së tepër të përfolur të refuzimit dhe kundërshtimit nga ana e