BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x

Politike

Arrestimi i sekretares së përgjithshme të MSH, zbardhet përgjimi i SPAK, inxhinieri dorëzoi zarfin me para

Arrestimi i sekretares së përgjithshme të MSH, zbardhet

Zbardhen episode nga përgjimet që çuan në pranga sekretaren e përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë. Në fakt SPAK kishte në përgjim një numër personash lidhur me një çështje tjetër në Ministrinë e Shëndetësisë. Gjatë përgjimeve, u evidentua një telefonatë ku Vladimir Topi flet me Laura Shteton të cilës i thotë “do ti sjellë Silvi Direkt”. Më pas, biznesmeni flet me inxhinierin e kompanisë së tij Silvi Shehu të cilit i kërkon që ti dorëzojë 330 mijë lekë Laura Shtetos, specialiste në ministrinë e Shëndetësisë. Oficerët e BKH janë ngarkuar për ta ndjekur situatën në vijim me vëzhgime ambientale dhe përgjime ku ka rezultuar se Silvi Shehu është takuar tek rruga e Kavajës me Laura Shteton. Kjo e fundit ka marrë prej tij një zarf me të cilin ka hyrë në Ministrinë e Shëndetësisë dhe ka shkuar në zyrën e sekretares së përgjithshme Joana Duro. Në këtë moment, oficerët e BKH ndërhynë duke vënë në pranga dy zyrtaret dhe sekuestruan edhe shumën prej 330 mijë lekësh. Hetuesit po verifikojnë nëse punonjësja e ministrisë Laura Shteto ka pasur përfitim nga veprimet që ka kryer. Ngana tjetër Sekretarja e Përgjithshme e dikasterit Joana Duro ka mohuar akuzat pas arrestimit ndërsa në gjykatë është shprehur se nuk e dinte çfarë kishte në zarfin që specialistja Laura Shteto kishte dërguar në zyrën e saj. Sipas prokurorisë, aty u gjetën 330 mijë lekë të dhëna ryshfet për favorizimin e kompaninë  'DRICONS’ në tenderin për supervizimin për rikonstruksionin e qendrave shëndetësore në Tiranë dhe Durrës.

Më të lexuarat