BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

Arrestimi i Vangjush Dakos, avokati Spartak Ngjela zbardh prapaskenat: Ja pse çështja është e ndërlikuar nga ana ligjore

Arrestimi i Vangjush Dakos, avokati Spartak Ngjela zbardh prapaskenat: Ja pse

Avokati Spartak Ngjela këtë të mërkurë në një intervistë të dhënë për Tirana Live ka komentuar arrestimin e ish kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Ngjela në fjalën e tij është shprehur se çështja e arrestimit të ish kryebashkiakut është e ndërlikuar, pasi sipas tij duhet të shqyrtohet me detaje nëse vërtet firma që ai ka vënë është përgjegjësi e tij apo e teknikëve.

“Goditja nuk është ende në nivele të larta për korrupsion apo shpërdorime, sa i përket arrestimit të ish kryetarit të bashkisë së Durrësit, çështja nuk është aq e lehtë, pasi nuk e dimë ku është shkelja inxhinierike apo administrative, pasi kryetari i bashkisë nuk mund  të japë leje për ndërtimin e 3-4 kateve, nëse nuk ka dokumentin teknik nga inxhinierë profesionist dhe nuk e dimë sesi do të dalë në gjyq. Nuk kam prova në dorë, por nëse do të bie një ndërtesë dhe kryetari i bashkisë nuk i ka përfillur argumentet teknik atëherë është fajtore në të kundërt ai nuk ka faj. Por ka dhe ndonjë moment tjetër ku nga një element X është përdorur me pak lëndë, por duhet që të presim përfundimin e akuzës për të pasur një panoramë të qartë”, ka thënë Ngjela.

Më të lexuarat