BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

Arrestimi i Vangjush Dakos, Berisha jep mesazhin e koduar

Arrestimi i Vangjush Dakos, Berisha jep mesazhin e koduar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar arrestimin e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, teksa u shpreh se “një mandat që përflitet 4 ditë rresht dëshmon se çdo gjë ka këtu, por jo drejtësi”.

Në mbledhjen e grupit parlamentar, Berisha tha se ka një fjalë për ish-kryebashkiakun e arrestuar dhe iu drejtuar Vangjush Dakos ” them e shkove si ai në varesh për kokë të Saimir Tahirit dhe mirë ta bënë”.

Sali Berisha: Arrestohet Gjush Dako, njoftohet arrestimi i tij 4 ditë më parë, ata e dinë pse e bënë. Por një mandat që përflitet 4 ditë rresht dëshmon se çdo gjë ka këtu, por jo drejtësi.

Gjushit një fjalë do i them “shkove si ai në vresht për kokë të Saimir Tahirit” e meriton sepse je kriminel elektoral, eksponent i dosjes 339. Nuk është dënuar për këtë ai, as pallatet që kushtuan dhjetëra jetë njerëzish, as për padinë e Bashkim Dakos, iu lut i tha hajde shihi kolonat.

U zgjodh me kujdes padia ndaj tij. Megjithatë i them e shkove si ai në varesh për kokë të Saimir Tahirit dhe mirë ta bënë.