BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati Gjokutaj dhe zbardh prapaskenat e forta: Një show politik, ja pse nuk do të dënohet

Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati Gjokutaj dhe zbardh prapaskenat e

Avokati Genc Gjokutaj u shpreh sot se arrestimi  i Dakos duhet të ishte bërë për vepra të tjera penale dhe vjedhjen e votave si një grup i strukturuar kriminal dhe jo për disa shkelje që janë parashkruar dhe se nuk do të dënohet.

"Nga sa njoftohet flitet për një leje ndërtimi të dhënë dhe një falsifikim nga ajo që mediat kanë dhënë deri tani. Për dijeni të publikut të dyja këto vepra falsifikimi është parashkruar sepse flitet që nga vitet 2014 dhe edhe nëse dot vërtetohet do të pushohet ndrysa shpërdorimi i detyrës është në kufi të parashkrimit.

Këtyre çështjeve i paraprinë 5 fushata elektorale ku Dako i  ka paraprirë zgjedhjeve, Dako është përfolur në lidhje me përgjimet e "Bild"-it në dosjen "339" ku aty nëse do të kishte vullnet për hetim dhe vërtetë luftë kundër krimit ajo dosje duhej të hetohej.

Nëse aty nuk ka pasur evidencë apo është mbyllur dosja me urdhër politik rasti i sotëm është një karikaturë juridike, një tallje me interesin publik dhe me sensibilitetin që njerëzit kanë ku një kryetar ka dhënë një leje të falsifikuar por në të vërtetë nuk është zbatuar.

Kjo është metoda e punës së Ramës, nëpërmjet OFL kërcënojë të gjitha grupet kriminale ku i mori pronat në fillim tani ja ka kthyer të gjitha pasi i kishin kaluar filtrat. Dako as nuk ka rrezik të largohet, as të prishë provat dhe as të intimidojë njeri pasi kjo ka 8 vite që ekziston, kjo është një manovër që ky pushtet po përdor si një skenar për të shpëtuar kupolën e pushtetit të korruptuar"- u shpreh Gjokutaj për Syri TV..

Më të lexuarat