Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohen tre zyrtarë dhe 2 qytetarë/ Vjen paralajmërim urgjent i PD-së: Është vetëm fillimi! Kjo është një prej situatave më të rënda

Postuar: 19/06/2019 - 12:42

Kreu i Partisë  Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli i ka kërkuar policisë të lirojë të arrestuarit që u përplsën ditën e djeshme me policinë.

“Lironi të arrestuarit ose do të përballeni me qindra mijëra qytetarë tek dyert e policisë. Shërbëtorët e krimit dhe të Edi Ramës i lidhur me krimin dhe korrupsionin arrestuan qytetarë të cilët thjeshte shprehën revoltën e tyre civile ndaj zgjedhjeve njëpartiake të 30 qershorit që pretendon qeveria. Qytetarët po përjetojnë një prej situatave më të rënda, shkaku dhe e keqja ka vetëm një emër, ai është kryeministri Rama.

Është ky njeriu që pasi i ka grabitur qytetarët po i shpie drejt një përplasje civile. Ajo që po ndodh në Shkodër dhe qytetet e tjera është vetëm fillimi i reagimit qytetar ndaj instalimit të diktaturës së re. Zgjedhje më 30 qershor nuk mund të ketë dhe kryeministri nuk duhet të provokohet sepse qytetarët s’do ta lejojnë”,deklaroi kreu i PD-së në Shkodër.

Tre punonjës të Bashkisë Shkodër dhe 2 qytetarë janë arrestuar gjatë natës në kryeqendrën e veriut të vendit, pas incidenteve në shkollën ‘Shejnaze Juka’, ku është vendosur KZAZ-ja nr.3. Të arrestuarit janë Gentian Bytyqi dhe Alfred Nikolli, dy policë të bashkisë, specialisti i bujqësisë Adi Garuci, ndërsa personi tjetër i prangosur Aleks Ndoj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:33

Prej orës 10:00 po zhvillohet tryeza e dytë e organizuar nga OSBE-ja për reformën zgjedhore në nivel teknik.

Postuar: 19/11/2019 - 11:29

Në Komisionin e Ligjeve sot të pranishëm për të diskutuar për buxhetin 2020 ishin edhe përfaqësue

Postuar: 19/11/2019 - 11:26

Në një postim në rrjetin social Facebook, gazetarja e njohur e kronikës Klodiana Lala ka treguar

Postuar: 19/11/2019 - 11:18

Mbrëmjen e djeshme ka bërë mjaft bujë një lajm i publikuar në media, ku përflitej se në videon e

Postuar: 19/11/2019 - 11:17

Në Komisionin e Ligjeve sot ka pasur debate të ashpra në lidhje me ankesat për buxhetin e 2020 pë

Postuar: 19/11/2019 - 11:11

Ministrat e BE-së po diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në n

Postuar: 19/11/2019 - 11:06

Sot po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të trajtuar kërkesat e institucioneve të l