BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

Arrihet marrëveshja e parë mes mazhorancës dhe opozitës për zgjedhjen e Presidentit, vjen reagimi nga Tritan Shehu: U mbars mali dhe polli nje mi!

Arrihet marrëveshja e parë mes mazhorancës dhe opozitës

Mazhoranca ka rënë dakord me draftin e Alibeajt, që në tre raundet e para, kandidati për President propozohet vetëm nga opozita. Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar menjëherë me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Postimi i Tritan Shehut:

“U mbars mali dhe polli nje mi”!
Eshte konluzioni i kesaj cfaqje teatrale te sotme ne Kryesine e Kuvendit.
Dhe nuk mund te ndodhte ndryshe qe ne momentin qe:
1-Rolin “lider opozitar” e kishte pervetesuar dikush, qe u paraqit para Balles pa asnje funksion te tille e pa mandat nga PD per te negoziuar, ne fakt edhe pa asnje propozim substancial, qofte dhe si deputet.
2-Ndersa Z.Balla & Co, duke e ditur mire kete fakt thelbesor, vecse e ushqeu me “luge bosh”, duke i dhene disa leksione kushtetushmerie, asgje me shume…ai vetem luajti “lojen” e tij, dhe me tej:
–Me “zemergjeresi” hoqi dore nga dergimi i kandidaturave te PS per Raundin e 3 e te 4, kur dihet se ata nuk i kane numrat keto raunde per t’i votuar ato.
–Ai i dha “te drejten opozites” te propozimit te kandidaturave, por duke i kujtuar te 20 firmat e domosdoshme, gje qe ja jep qartesisht Kushtetuta kete.
Keshtu ndodh kur shkon per “fasade” ne kete gjendje, pa “lexuar” as Kushtetuten, si “cjapi tek kasapi”, e pastaj “ne vend te vendosesh vetullat nxjerr dhe syte”!
Ky eshte bilanci i vetem per kete pseudo negocim dhe rezultatet e tij sot.
Nje mesim i qarte ky per cdo opozitar, qe i hyn aventurizmave te tilla politike, vecse per.

Më të lexuarat