Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arsimi, Nikolla: Klimë e mirë bashkëpunimi PS-LSI

Postuar: 20/03/2017 - 20:49

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi debatin mes PS dhe LSI për arsimin.

“ Nuk ka as hedhje poshtë shqetësimi dhe nuk ka asnjë lloj dëshire për ta anashkaluar kritikat dhe situatat që vlejnë për të pasur një standard të ri. Është një klimë bashkëpunimi dhe dëshirë për të bërë më të mirën për maturantët”, tha Nikolla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2017 - 16:21

Dy zyrtarët e PE-së David McAllister dhe Knut Fleckenstein, të cilët kanë mbërritur në Tiranë për të negociuar për zgjidhjen e krizës politike, kanë takuar për plot 60 minuta kryeministrin e vendit Edi Rama dhe kryeparlamentarin Ilir Meta tek Kryesia e Kuvendit.

Postuar: 25/04/2017 - 15:56

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka qënë i pranishëm në takimin me të rinjtë  e LRI në njësinë administrative nr. 8 në kryeqytet.

Postuar: 25/04/2017 - 15:45

Presidenti i Republikës Bujar Nishani gjatë periudhës së tij në krye tështetit  ka dekoruar shumë personalitete e ndërsa dekoratën e radhës presidenti Nishani ia dedikon në

Postuar: 25/04/2017 - 15:15

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kreu i Grupit Parlamentar Gramoz dhe deputeti Taulant Balla mbërriten në kryesinë e Kuvendit, aty ku do të zhvillohen edhe diskutimi.

Postuar: 25/04/2017 - 14:17

Me një shënim sarkastik, plot ironi e tallje, ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar premtimet e pambajtura të deputetit socialist të Vlorës, njëherësh Kryeministër i vendit

Postuar: 25/04/2017 - 14:09

Në kuandër të javës Europiane të Vaksinimit, znj.

Postuar: 25/04/2017 - 13:51

Kryetari i Partisë Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD janë proceduar penalisht pas protestës së një ditë më parë, ku u bllokuan rrugët për një orë.