BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Politike

Arta Dade tregon prapaskenat e Këshillit Politik: Aty nuk merren vendime pa "OK" nga ...

Arta Dade tregon prapaskenat e Këshillit Politik: Aty nuk merren vendime pa

E ftuar në “Tempora” , ish-deputetja e PS-së Arta Dade u shpreh se përfaqësuesit në tryezën politike nuk marrin vendimet pa marrë miratimin e kryetarëve.

"Askush nuk është në gjendje për të marrë vendime pa “OK” nga kryetari e partisë. Përfaqësuesit në atë tryezë të këshillit politik janë thjeshtë zëdhënës dhe nuk mund të trajtohet asnjë çështje pa miratimin e kryetarit."-tha Arta Dade.

Sonte ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim pas takimit të gjatë me anëtarët e Këshillit Politik, ka deklaruar se, Shqipëria ndodhet në një fazë kyçe të historisë së saj. Ajo iu referua reformës zgjedhore, për të cilën po negociohet për arritjen e një konsensusi mes palëve, ku theksoi se, të gjitha palëve u është kërkuar që të bëjnë lëshime.

 

Më të lexuarat