BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Politike

Artan Hoxha del me mesazhin e koduar, publikon pamjet e frikshme dhe paralajmëron: Nga xhelatë do të përfundoni në...

Artan Hoxha del me mesazhin e koduar, publikon pamjet e frikshme dhe

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një status lidhur me reagimet e djeshme në kuadër të ditës botërore të lirisë së medias nga disa politikanë. “Nuk ju harrojme. E dime qe jeni aty në maje të Olimpit, gati si xhelatet e mesjetes me hanxhare në dore...

Por mos qendroni shume te sigurte, nuk do te jete gjithmone keshtu...

Kur tua rrembejne hanxharin nga dora, dhe nga xhelate te perfundoni në gijotine, ne do të jemi aty, për të shkruar nekrologjine...”, shkruan Hoxha.

Postimi i Artan Hoxhës

Ndersa dje ishte dita boterore e lirise se medias, në Shqiperi, folen të gjithe ata qe e censurojne, e sulmojne, e kontrollojne, e shantazhojne dhe e blejne median...

Po, dje pashe xhelatet e medias, të na “qanin” hallet, pasi na kane agresuar dhe masakruar 365 dite të vitit.

Ishin të gjithe bashke, elita politiko-ekonomiko-kriminale, si ajo parrulla e kohes se diktatures, “sup me sup si malet”, duke na kujtuar, ke do të kemi serish perballe në 365 ditet në vijim...

Nuk ju harrojme. E dime qe jeni aty në maje të Olimpit, gati si xhelatet e mesjetes me hanxhare në dore...

Por mos qendroni shume te sigurte, nuk do te jete gjithmone keshtu...

Kur tua rrembejne hanxharin nga dora, dhe nga xhelate te perfundoni në gijotine, ne do të jemi aty, për të shkruar nekrologjine...

Në foto:

Trupi i ekzekutuar i Javier Valdez, një reporter i specializuar në mbulimin e krimit të organizuar dhe trafikimit të kokaines në Meksikë. Viktime e narkokartelit në shtetin verior të Sinaloas...

Artan Hoxha del me mesazhin e koduar, publikon pamjet e frikshme dhe